"גרסטנר יועצים" – יעוץ לחברות משפחתיות

 

 

חברה משפחתית היא ישות מיוחדת במינה. יש לחברה משפחתית אישיות

מיוחדת, ערכים עצמאיים, ואתגרי צמיחה שונים מאשר לחברות אחרות.

חברות משפחתיות צריכות להתמודד עם מכשולים שחברות אחרות אינן

חשופות להן כגון: בעיות אמון המשפיעות על העסק כמו גם על המשפחה,

בעיות המשכיות בין הדורות, בעיות של עבודה עם ולצד האנשים החשובים

לך ביותר ואיך למצוא את נקודת האיזון העדינה בין העסק והמשפחה.

 

גרסטנר יועצים מציעה פתרונות לבעיות הייחודיות של עסקים משפחתיים.

אנחנו מבינים את הבעיות הייחודיות שחברה משפחתית צריכה להתמודד

איתן בחיי היום יום, יש לנו את תשובות היכולות לעזור בניהול העסק ושמירה על המשפחה. שנים של נסיון נתנו לנו את הכלים לאבחן, ללמד, ולהוות משאב לסילוק המכשולים העומדים בפני החברה המשפחתית בדרכה להצלחה.

 

גרסטנר יועצים יכולה לעזור לעסק המשפחתי בתחומים רבים. אנחנו עוזרים לצבור אינפורמציה, לבחור את דרך הפעולה המתאימה לעסק, לתכנן תוכנית לשינוי ושיפור הביצועים וליישם תוכניות שיביאו  לתוצאות להם העסק זקוק. אנחנו עוזרים להכניס את דור ההמשך לעסק קיים, אנחנו מלווים את מנהיגי המשפחה (העכשוויים והעתידיים) בדרכם לבניית וניהול צוות ניהולי חזק יותר, על ידי חלוקת תפקידים, פיתוח מדיניות עסקית ומיסוד הניהול וכל זה תוך כדי שמירה על יסודות המשפחה והיחסים בתוכה בהמשך התהליך אנו עובדים עם המשפחה על בניית "אמנה" המסדירה את מכלול היחסים העסקיים והשלכתם על המשפחה בהווה ובעתיד. (ראה מאמר בנושא בקבוצת המאמרים באתר).

 

מאחר וכל משפחה שונה, אנחנו יוצרים פתרונות המתאימים לכל לקוח בנפרד, אחרי בחינת המצב הקיים בעסק. לכל מצב יש פתרונות שונים אותם יש לאמץ בדרך לחברה חזקה יותר ומשפחה חזקה יותר.

 

גרסטנר יועצים מציעים סל שירותים היכולים לעזור לבעל העסק המשפחתי בתחומים רבים: מיסוד הניהול, בניית צוות, תקשורת, פיננסים, תכנון אסטרטגי, עבודה ומשפחה הסכמים ו"מנת משפחה".

 

 

 

"גרסטנר יועצים"

השירותים המוצעים למגזר ההתיישבותי

 

 

המגזר ההתיישבותי מחפש מקורות הכנסה חדשים. העיסוק בחקלאות אינו ריווחי דיו ואינו מספק תעסוקה מספקת לכל החברים במגזר וישנו צורך ברור במציאת פיתרונות תעסוקתיים ופיננסיים חדשים.

 

קיבוצים ומושבים מהווים חממה ליזמות. יזמות יכולה להוות פיתרון תעסוקתי הולם לאלו המחפשים עבודה אתגרית המעניינת אותם ויכולה להיהפך לריווחית.

 

יזמות קיימת בהרבה מאוד קיבוצים ומושבים בצורה שאינה מאורגנת. ליזמים ומנהלי העסקים הקטנים חסרה ההכשרה והידע לניהול העסק, והרבה פעמים זוהי הסיבה לכשלון העסק. "גרסטנר יועצים" מלווה את היזם בכל שלבי הקמת והרצת העסק כדי להופכו לריווחי יותר. בעיות אופייניות כגון תמחיר, מלאי, כוח אדם, שיווק, וכיו"ב מקבלות פיתרונות נאותים והיזם לומד איך להתמודד עם בעיות אלו בעתיד.

 

אנחנו מלמדים את היזם גישות שונות ונותנים בידיו כלים שונים לניהול איכותי של העסק. ביחד עם היזם אנחנו בוחרים את הגישה המתאימה לו ולקהילה, ועוזרים לו ליישם את השיטה תוך כדי דגש על תהליכי איכות, שילוב צוות העובדים והדרכה, שילוב הקהילה וקבלת התמיכה ממנה.

 

שירותי ייעוץ אלו מוכרים על ידי פרוייקט ה"חונכות" של משרד התעשייה והמסחר ומסובסדים ב- 75% מעלויות הייעוץ. ישנה אפשרות לשילוב של כמה יזמויות בכל יישוב כדי למקסם את האפקטיביות של תהליך זה, ולהפוך את פיתוח היזמות לתהליך כלל קהילתי דבר המקל על היזם ומוסיף לסיכויי ההצלחה של העסקים.

 

בנוסף, אנו מציעים שירותי ייעוץ בתחום משאבי אנוש בקיבוצים לרבות בתחום הקמת ולווי מערך עובדי החוץ בקיבוצים כדי להגיע למירב התפוקה הכלכלית מעובדים אלו, בניית מערך בקרה על הכספים המוזרמים לקהילה, ויצירת מצב שכל עובד מקבל מהמעסיק את המגיע לו תמורת עבודתו.

 

"גרסטנר יועצים" מציעים  שירותי חונכות למרכזי המשק ולענפי חקלאות שונים כדי לייעל את עבודתם. שירות זה מסובסד על ידי משרד החקלאות ב- 75% מעלויותיו.

 

"גרסטנר יועצים" מציעים שירותי חונכות לענפי האירוח, אירועים והסעדה הכוללים אבחון הפוטנציאל, פרוגרמות עסקיות ולווי מקצועי ייעודי ועסקי כללי. שירות זה מסובסד על ידי משרד התיירות באמצעות חממות התיירות הפרוסות ברחבי הארץ.

אימון עסקי אישי למנהלים

מה זה אימון עסקי:

 

 

א. אימון עסקי ניתן למנהלים על ידי יועצים עסקיים בכירים בתחומי הניהול השונים:

 

בקבלת החלטות, ניהול זמן, עבודה מול כפיפים, הצגת נושאים לדיון במסגרות שונות

 

(דירקטוריון, הנהלה פעילה, ראשי אגפים וכו') ואימון אישי למנהל לפי צרכיו.

 

ב. מיסוד הניהול על ידי עזרה למנהל בהקמת מסגרות הנהלה שונות על פי צרכי הארגון

והרצתם ע"י המנהל, קבלת משוב מהמאמן על יעילות  ויושרה (אינטגריטי).

 

 

מי צריך אותנו:

 

 

- בעסקים משפחתיים ה"מסמנים" יורש פוטנציאלי.

 

- בעסקים עם בעיות בין שותפים.

 

- בארגונים המייעדים עובדים בכירים לקדום.(לקראת "חפיפה").

 

 

 

מה זה נותן לך:

 

 

- אימון פרטני למנהל המותאם לדרישותיך ולזמנך הפנוי.

 

- "חבר" יועץ למנהל העומד לפני החלטות חשובות.